środa, 16 września 2015

Warmachine - All-In-One Army Box Convergence of Cyriss

Dziś zaprezentuję zawartość najnowszego dużego pudła do Warmaszynki - All-In-One Army Box - dla Convergence of Cyriss.

All-In-One to zestawy, które zawierają rozpiski na 35 punktów. I to, według znawców systemu, grywalnych! Zawierają one dwadzieścia kilka modeli (w przypadku CoC - 28).
Otrzymujemy niezbyt duże, zgrabne pudełko z grubej tektury, z każdej strony ozdobione zdjęciami lub grafikami modeli. Choć pierwotnie zamierzałem się go pozbyć, a modele upchnąć w wolnych miejscach na regale, to po pewnym czasie delektowania się zestawem postanowiłem, że zostawię je choćby na jakieś drobiazgi modelarskie.

Tak prezentuje się pudełko
W skład opisywanego zestawu wchodzą:
• Warcaster Father Lucant
• Inverter/Cipher/Monitor Heavy Vector
• Diffuser Light Vector
• Galvanizer Light Vector
• Eradicators Unit (5)
• Optifex Directive Unit (3)
• Reductors Unit (10)
• Transverse Enumerator Unit Attachment
• Enigma Foundry Solos (2)
• Accretion Servitor Solos (3)

Rzut okia na listę dóbr, jakie znajdziemy w środku
Warte podkreślenia jest, że choć w rozpisce umieszczony jest Inverter, to mamy możliwość sklejenia dowolnej maszyny z zestawu Heavy Vector.

A we wnętrzu...
Oprócz modeli, w zestawie otrzymujemy mini podręcznik (który jest obecnie do ściągnięcia ze strony producenta), karty (co też nie jest specjalnym zaskoczemem) oraz trzy kartki z zasadami, opisami i sugestiami co do rozbudowy armii. Oczywiście, ktoś powie, że to ostatnie to trik na wyciągnięcie kasy z kieszeni. I ma rację, tyle, ze to nie jest tanie hobby, a jak ma ochotę na jeden zakup bez dodatków, to powinien zainwestować w szachy.
Karty (nowe, błyszczące), mini podręcznik oraz karty z zasadami i trikami CoCu
Część modeli spakowana jest w oryginalne pudełeczka, a część, nie wiedzieć czemu, tylko w wytłoczki plexi (co bynajmniej nie przeszkadza).

Od góry - Optiflex Directive, Accretion Servitor, Transverse Enumerator, na dole - Enigma Foundry, Father Lucant

Zestawy Reduktorów, Eradikatorów, oraz ciężki vektor (do wyboru - Cipher, Inverter lub Monitor)

Dwa lekkie wektory - Galvanizer i Diffuser
I tyle. Teraz kwestia najważniejsza, czyli cena. Niestety jest to zestaw nowy, więc i cena jest wyższa, niż innych. Poza tym, dostępny jest tylko w jednym sklepie, i to wcale nie najtańszym (czasy, gdy Mgła była najtańszym sklepem z figurkami, bezpowrotnie minęły). Jednak trzeba spojrzeć też z drugiej strony - gdybyśmy chcieli kupić ten sam zestaw figurek na sztuki, zapłacimy więcej. Dużo więcej. W zależności od tego, w którym sklepie zakup poczynimy (a do wyboru mamy trzy), oszczędność na pudle wyniesie od ponad 300, do prawie 500 złociszy. I co, opłaca się? Odpowiedzcie sobie sami.

Osobiście w tym zestawie brakuje mi jednego drobiazgu - frakcyjnych tokenów. Nie jest to duży koszt, a według mnie byłby swoistym dopełnieniem zestawu. Ale cóż, widać nie można mieć wszystkiego.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu (jakby powiedział Az - mój syndrom smoka został mile połechtany ;). Polecam każdemu chcącemu wejść do gry!

4 komentarze: