poniedziałek, 19 października 2015

Waterloo 1815 zestaw AP053 (British Heavy Dragoons 1812-1815)

Ostatnio, jak zauważył Az, sporo się rozpisuję o figurkach do okresu napoleońskiego. I coś w tym jest. W sumie nie wiem, czemu mnie ten okres tak wciągnął (chociaż wróć, wiem - wszystko przez Gregorusa, Torgilla, i ich system ;), gdyż wcześniej traktowałem go nieco po macoszemu. Obecnie w trybie pilnym staram się nadrabiać zaległości.
Dość napisać, że poczyniłem sporo nabytków (co dało się zauważyć na blogu), część z tego pomalowałem (co również dało się zauważyć), a to dopiero początek. 
Dziś prezentuję kolejny nowy box od firmy Waterloo 1815, a mianowicie brytyjscy ciężcy dragoni na okres 1812-1815.


Zestaw został wydany praktycznie równolegle z zestawem dowódców w metalu. Bardzo miłe uczczenie okrągłej, dwusetnej rocznicy bitwy pod Waterloo. W środku znajdziemy dwie podwójne wypraski, zawierające 12 jeźdźców i 12 wierzchowców.


 
Jeśli chodzi o jeźdźców, to mamy do dyspozycji 6 wzorów po 2 sztuki. Jeden z nich ma doklejaną rękę z rapierem. Z końmi jest gorzej - otrzymujemy tylko 2 wzory, i to w ilości 4 i 8 sztuk. Przy cenie zestawu oscylującej wokół 50 zł, nie nazwałbym tego na pewno rozpieszczaniem klienta. 
Materiał to twardy plastik, jakość szczegółów dobra, wygląd ogólny psują nieco spore ślady podziału form (choć nie zauważyłem  nigdzie ich przesunięcia).


Ponieważ ostatnio naszła mnie refleksja, że na moich zdjęciach nie widać może zbyt wielu szczegółów figurek, postanowiłem dodać więcej zdjęć poszczególnych modeli.

Jaką mamy alternatywę dla tego zestawu? Osobiście znam (i posiadam pojedyncze modele) 2 inne - British Heavy Dragoons od HaTa, oraz British Life Guard z Revella. O ile w pierwszym przypadku otrzymujemy 12 figurek, o tyle w drugim już 17.
Oba zestawy są czasami dostępne na rynku wtórnym, można również próbować w sklepach, mających stare zapasy.
Przedstawiany przeze mnie zestaw został opisany również tutaj.

6 komentarzy:

 1. Czy to nie jest ten zestaw z Torgilowych prezentacji? Mam wrażenie, że już tą rzeźbę gdzieś widziałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy na której ;)
   Nie sądzę, to pudełko jest bardzo świeże (rok wydania 2015). Możliwe, że widziałeś figurki HaTa lub Revella. A może po prostu chłopaki mają takiego speeda w malowaniu ;)

   Usuń
 2. Zostaw napoleona Epic czeka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żartujesz? W Napoleona mam przynajmniej z kim grać ;)

   Usuń
 3. Pomalowani dragoni brytyjscy, których widział Warhamster to stary zestaw HaT'a, jeszcze wtedy zestawu Waterloo nie było.
  Dzięki za kolejną bardzo ciekawą recenzję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podobała. Niedługo kilka kolejnych, ale trzeba nieco zróżnicowania wprowadzić ;)

   Usuń