sobota, 20 stycznia 2018

3 zlot Solaris VII (17-18.11.2017) - borsucza relacja

Prezentuję relację z trzeciego już zlotu członków forum Solaris VII, jaki odbył się w dniach 17-19.11.2017 w warszawskim Klubie Dżentelmena. Celowo nie napisałem o zlocie Battletecha, gdyż ta gra była jedną z wielu, w jakie przyszło nam grać.


Na miejsce dotarliśmy w piątek ok. południa. Na pierwszy ognień poszedł Full Thrust, do którego przygotowałem scenariusz w ramach kampanii Wojna Zimowa, który już opisywałem.
Potem przyszedł czas na Brathacowy scenariusz Alpha Strike'a.

Wieczorem, niejako na deser, mieliśmy okazję zapoznać się z Halo Fleet Battles (cytując Wujka Ryjka "nie dziwię się, że Spartan Games upadło"). Najlepsze z całej gry były modele. Zasady mnie nie powaliły, miały kilka ciekawostek, jednak to nie wystarczy, żebym się nim zainteresował.Wydarzenia okołozlotowe pominę, kto był, ten widział, słyszał i miał niezły ubaw. Kto nie, ten powinien żałować.
Sobotę otworzył SeeMowy Aerotech. Gra może nieco leciwa, ale system ruchu bardzo przypadł mi do gustu (zwłaszcza wpływ grawitacji na sterowanie pojazdami).

Drugi do golenia poszedł scenariusz w BattleForce, autorstwa Wujka Ryjka. Świetny system, z masą możliwości (i wcale nie aż tak skomplikowany, jak co po niektórzy narzekali ;P). Na pewno będę chciał zagrać znowu.
Na koniec zagrałem we wprowadzenia do Star Army 5150, jakie przygotował Az.

Wieczorem niestety musiałem się zwijać (wracaliśmy wraz z Azem i Skyem "wesołym pociągiem"). Ogólnie impreza bardzo udana, w ciągu 2 dni rozegrałem 6 starć w 6 różnych systemów. Organizacja w wykonaniu naszego gospodarza SeeMa na najwyższym poziomie. Pozostaje mieć nadzieję, że będziemy się tak spotykać częściej, niż raz w roku.

4 komentarze:

 1. Bardzo fajna impreza, oby stała się cykliczną!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że już jest. Było nie było, to już 3 rok z rzędu.

   Usuń
 2. Wygląda to fajnie: dużo gier w klimacie hard SF. Szkoda, że impreza nie była szerzej rozpropagowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo rzeczywiście było świetnie - grupa znajomych paszcz, sporo gier okołosajfajowych, i przyjemności okołozlotowe ;)
   Zasadniczo impreza ta jest zlotem członków naszego forum Solaris7.pl. Kilkukrotnie we wcześniejszych edycjach dawaliśmy znać na zaprzyjaźnionych forach, jednak odzew był znikomy. Przy kolejnej edycji rozważymy szersze nagłośnienie, a już teraz zapraszam na nasze forum, tam na pewno temat nie umknie ;)

   Usuń