poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Full Thrust - Z deszczu pod rynnę, czyli pyrkonowy scenariusz w klimatach Star Wars

Ponieważ w kręgach związanych z Solaris VII nastąpił wysyp relacji z tegorocznego Pyrkonu, wrzucam również coś od siebie. Nie będzie to opis całej imprezy, a jedynie mojego full thrustowego scenariusza.

Czemu akurat tak? Ponieważ zarówno Admirał, jak i Az, opisali większość atrakcji, a na naszym forum znaleźć można cytaty z afterparty. Niniejszy więc przechodzę do meritum.
Najpierw małe intro. Rebelia, dzięki swej sieci szpiegów, zdołała zlokalizować jedną z imperialnych stacji badawczych, w której trwały prace nad (jedną z wielu) superbronią. Śmiały rajd zakończył się powodzeniem - pomimo strat udało się zdobyć plany broni, zniszczyć ich kopie oraz potwać naukowców. Jednak uciekający wpadają w pułapkę - czekają na nich gwiezdne niszczyciele wraz z interdictorem, a flota Darth Vadera jest w drodze.
Dowodzenie nad siłami Imperium objął Admirał Petrarch, a Rebeliantami Horstmann.

Siły Imperium - dwa niszczyciele klasy Victory ll, niszczyciel Interdictor oraz myśliwce i bombowce

Siły Rebelii - krążownik klasy Mon Calamari 80, dwie fregaty CR90 oraz myśliwce i bombowce

Celem Rebelii jest ucieczka statku mającego na pokładzie naukowców i plany (wybieranego w sekrecie przed przeciwnikiem). Nie może tego zrobić, jeśli interdictor działa.
Celem Imperium jest odzyskanie naukowców i planów, oraz zniszczenie floty Rebelii. Jeśli naukowcy zginą, imperialny dowódca będzie musiał stawić czoła gniewowi Darth Vadera, a jeśli go przeżyje, samego Imperatora Palpatine'a.

Imperium wypuściło myśliwce, które pomknęły na wroga

W ich stronę ruszyły x-wingi, a reszta sił Renelii wykonała ciasny zwrot

Niszczyciele klasy Victory II podążały torem przechwytującym, a Interdictor zmienił kurs trzymając się z dala od bitwy

W centrum trzy skrzydła x-wingów starły się z pięcioma skrzydłami TIE oraz skrzydłem interceptorów

Po pierwszej fazie starcia kosztem jednego skrzydła x-wingów oraz stratami w dwóch pozostałych zniszczono skrzydło interceptorów, skrzydło TIE oraz pojedyncze maszyny z innych skrzydeł

Imperialne niszczyciele kontynuowały lot ku wrogowi, ostrzeliwując go z turbolaserów

X-wingi drogo sprzedały swe skóry - z siedmu skrzydeł imperialnych pozostały trzy postrzelane skrzydła TIE...

...które od razu przypuściły atak na MC80

Z tyłu TIE, z przodu niszczyciele - pętla na szyi Rebelì zaciska się

Ostatnie chwile rebelianckiej formacji  - obie fregaty CH90 mają uszkodzone napędy, a MC80 reaktor, który zaraz eksploduje

Okazało się, że naukowcy zginęli w eksplozji reaktora MC80, więc Admirał musiał zdać test na gniew Darth Vadera ("Przeprosiny przyjęte, kapitanie Needa") polegający na rzucie 1k20, i uzyskaniu wyniku 1-4 lub 17-20. Udało mu się ubłagać czarnego lorda, miał jednak jeszcze przed sobą spotkanie z Palpatine'm ("Imperator nie będzie tak pobłażliwy jak ja"). Tym razem wyrzucona wartość musiała być w przedziale 1-2 lub 19-20. Imperator był bezwzględny, nie dając się ubłagać, a Rebelia odniosła małe (moralne) zwycięstwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz