środa, 8 stycznia 2014

Samuraje do Impetusa cz.7 - Takeda Shingen

Pod koniec ubiegłego roku rozpocząłem prace nad konwersją mojego daimyo. Jako baza posłużył mi model konnego dowódcy z zestawu 6411. Celem  było uzyskanie figurki jednego z najwybitniejszych feudalnych władców średniowiecznej Japonii - Takedy Shingena.
Moje prace rozpocząłem od zrobienia najbardziej charakterystycznego elementu zbroi Shingena - grzywy z końskich włosów na hełmie. Efekt, który prezentowałem już tutaj, uznałem za bardzo udany. Nie ukrywam, ta praca to w sumie pierwsza poważniejsza zabawa z Green Stuffem, którego do tej pory używałem głównie do zapełniania szczelin w modelach.
Udany początek spowodował, że odsunąłem na bok obawy o efekt końcowy (czyli mówiąc wprost - spartolenia roboty i straty czasu) i przystąpiłem do dalszych prac.
Na początek zrobiłem osłonę szyi (nodoate). Model posiadał ją w formie zbliżonej do kwadratu, a ja potrzebowałem okrągłą. Skalpelem usunąłem oryginalną, i naniosłem nową z masy GS.
Wzorowałem się na tej rekonstrukcji.
Kolejny krok, to wykonanie naramienników (sode) - uzyskanie efektu końcowego zajęło mi to 2 dni.
Następnym etapem były sznury mocujące naramienniki oraz hełm. Ich wykonanie również rozłożone było na dwa dni - najpierw sznury zewnętrzne, utrzymujące sode, a następnego dnia te utrzymujące hełm.
Ostatni element, to półokrągłe płytki po obu bokach hełmu.
A oto efekt końcowy (niestety, nie robiłem zdjęć w trakcie pracy, czego teraz żałuję).
Na koniec zdjęcie Takedy w obstawie, czyli podstawka dowódcy.

5 komentarzy:

 1. Czołem!
  Mam kilka pytań - czy w tych nowszych figurkach przy składaniu można dowolnie ułożyć ręce/ głowę etc., czy jest możliwy tylko jeden sposób? Pytanie nr. dwa - czy wiesz gdzie można jeszcze dostać stare figurki samurajów Zvezdy? Kupiłem kiedyś jeden zestaw konnicy i gdy po latach zechciałem dokupić inne okazało się że nigdzie ich nie ma... a wydaje mi się, że te starsze są ładniejsze, mimo, że jak mówiłeś, są gorszej jakości. Jeszcze jedno pytanko - przygotowujesz swoje figurki do gry wg. którejś z zasad Zvezdy czy masz swój system?
  P.S. Grzywa Shingena wyszła znakomicie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Odpowiadając na Twoje pytania:
   1. Figurki składasz w jeden konkretny sposób. Postaram się to zobrazować fotkami w kolejnym artykule.
   2. My kupowaliśmy w sklepie DATA w Łodzi. Poza tym, widziałem też na allegro.
   3. Jak nazwa wskazuje, nasz system to Impetus (a ściślej Basic Impetus, bo jest po polsku). W pierwszym poście z serii o samurajach dałem jak kojarzę linka.

   Usuń