piątek, 27 marca 2015

Baza do Epic Armageddon cz.3 - budynki fabryczne

Idąc za ciosem, kontynuuję prace nad budynkami bazy do Epica. Były budynki bojowe (schrony, stacja radarowa, stacja kontroli lotów, bunkry), były silosy rakietowe. Teraz czas na budynki pomocnicze.

Na początek budynki fabryczne (zakłady produkujące amunicję, produkujące i naprawiające czołgi i wozy bojowe). Użyłem wyprasek po bateriach (jako bryły budynków), rurki po napojach i zatyczkach do uszu, pianki pod panele i plastikardu.


Fabryka 1

Fabryka 1

Fabryka 2

Fabryka 2
Wszystkie budynki potrzebują zasilania. Do tego potrzebna jest siłownia. Za materiały posłużyły nakrętki od butelek, opakowania od czopków, no i nieśmiertelna płyta pcv ;)

Generator
Na koniec mały problem. Nie mam pomysłu, jak pomalować budynki bazy. Rozważam czysty beton (czyli odcienie szarości), lub jakiś kamuflaż (woodland camo, lub urban camo). Miałem propozycję pomalowania ich na czerwono, pod kolor armii Mechanicum, jednak ten pomysł zupełnie mi nie leży - te tereny mają pasować również do innych systemów. Macie jakieś pomysły?

5 komentarzy:

 1. Maluj w beton. Żeby było uniwersalnie. Dla większego efektu, pomaluj farbą strukturalną, tj. dosyp piasku do farby, albo delikatnie posyp piaskiem świeżo pomalowane ściany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow!
  Na szaro wal ;) Mi się podoba Steel Gray od Vallejo, chyba by pasował. Ciekawe czy gdzieś można dostać jakiś zamiennik "większoilościowy" (duża pucha).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za pomysły, Farba strukturalna przy tej skali to chyba średni pomysł, bardziej by pasowała do 20mm w górę.
  Szarą farbkę mam jeszcze od GW, i muszę ją wykończyć ;) A nowa czeka już z palety P3.

  OdpowiedzUsuń
 4. Good job :)! Idz dalej i maluj szybko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze kilka rzeczy, ale malowanie na razie jest jeszcze odłożone.

   Usuń