środa, 10 czerwca 2015

Full Thrust. Kampania Wojna Zimowa - Czerwony Sztorm na Pyrkonie 2015

Kolejna, ostatnia już odsłona pyrkonowych bojów, tym razem kontynuacja kampanii Wojna Zimowa - Czerwony Sztorm.


Transmisja przechwycona przez jednostkę [...] zwiadu radiowego.

Rozkaz nr [...]

Do dowódcy 3 Flotylli Uderzeniowej, Nowy Kronsztad.


W odpowiedzi na bezprecedensową prowokację na północnej granicy naszej przestrzeni, oraz liczne przypadki piractwa na pograniczu, rozkazuje się udać do systemu Asgard celem wywarcia presji na wrogi, imperialistyczny rząd Federacji Skandynawskiej. Nakazuje się użyć wszelkich dostępnych środków w celu wypełnienia misji. W tym celu należy przerwać wszelkie operacje, i przygotować się do przeskoku so sektora [...] celem połączenia się z siłami [...].
Przewidywane siły wroga: 1 Dywizjon Obrony Systemowej (2 pancerniki obrony systemowej klasy Norge), umocnienia stałe (jeden fort obrony systemowej, dwie bezzałogowe wieże artyleryjskie). Możliwa obecność lekkich sił eskortowych i śladowe ilości min.

Podpisano 

Konstanty Pietiakow, Admirał Floty Północnej

*   *   *

Relacja korespondenta wojennego "Scandinavian News" ze starcia w systemie Asgard (materiał z zaznaczonymi wykreśleniami cenzury, z dodanym materiałem fotograficznym)

To miał być opis jednego dnia z życia naszych żołnierzy na pograniczu. Jednak wydarzenia, jakie rozegrały się podczas mojej wizyty, przeszły do annałów skandynawskiej historii.

Dzień jak co dzień na wysuniętej pozycji Linii Mannerheima
Byłem właśnie w centrum dowodzenia fortu Heimdall, gdy nagle zawyły syreny alarmowe. Na ekranach lidarów zaczęły pojawiać się znaki, fachowo zwane sygnaturami. Komputery zidentyfikowały je jako jednostki uderzeniowe Euroazjatycznej Wspólnoty Solarnej.

Wrogie jednostki w systemie!
Obce jednostki nie odpowiadały na wywołania, i zbliżały się w stronę planety  Asgard.
Z fortu Heindall wystrzelono dwie salwy pocisków dalekiego zasięgu typu Saab II, które dzięki nowoczesnemu systemowi namierzania konstrukcji NKA zdołały namierzyć i trafić flagowy okręt wroga.

Dwie salwy rakiet z fortu Heimdall pomknęły w stronę superdrednota
Bohaterskie załogi jednostek obrony systemowej zajęły wyznaczone im pozycje. Pancernik obrony systemowej Suomi przesunął się na lewą flankę, ciężki krążownik Jorsalfare po środku formacji, a pancernik Norge zajął prawą flankę obrony. Dwa niszczyciele Frejr i Njord odeszły pod osłonę pola asteroid, aby urządzić zasadzkę na wrogie jednostki, które przedarłyby się przez pole minowe. W związku z zagrożeniem ostrzałem, dowodzacy fortem wydał rozkaz odesłania mnie oraz personelu cywilnego na stację na orbicie Asgardu.

Siły obrony systemowej zajęły pozycje
Wrogie jednostki nie odpowiadały na wezwania, a po przebyciu połowy dystansu do pola minowego otworzyły ogień. Celem stały się fort Heimdall i automatyczne wieże obrony systemowej. Nasze jednostki odpowiedziały ogniem, i pierwsze lekkie jednostki wroga eksplodowały.

DDH klasy Wołga eksplodował po trafieniach z wieżyczki Thor I
Z ciężkich jednostek poderwały się wrogie myśliwce, kierując się na fort Heimdall.

Wrogie myśliwce ruszyły do ataku
A tymczasem główne siły dotarły do pola minowego, i rozpoczęły jego forsowanie. Sposób działania wroga wskazywał, że nasze nowe miny typu XM-2 są niewykrywalne dla wrogich systemów skanowania.

Agresor wszedł w obszar pola minowego...
Na ekranach kontroli obrony planetarnej widzieliśmy, jak systemy namierzania min rozpoczęły wyszukiwanie celów. Gdy te znalazły się w skutecznym zasięgu, rozbłysły detonacje. Lecące na przedzie lekkie jednostki wroga znikały w kulach ognia.

...i jego okręty zaczęły eksplodować - tu zniszczeniu uległ DDH Wołga
Wrogie myśliwce, po ostrzelaniu fortu Heimdall, obrały za cel pancernik obrony systemowej Norge. Na pomoc wyleciały trzy skrzydła nowoczesnych myśliwców typu Viggen, stacjonujących na zamaskowanej platformie lotniczej.

Trzy skrzydła wrogich myśliwców zaatakowały BBC Norge
W tym czasie główne siły nieprzyjaciela weszły w teren pola minowego, osłabionego po przejściu lekkich jednostek.

Główne siły uderzeniowe dotarły do pola minowego...

...i zaczęły się przebijać
Nasi dzielni piloci uniemożliwili wrogim myśliwcom atak na nasz pancernik, wiążąc je w walce, i niszcząc wszystkie maszyny przy minimalnych stratach własnych.

Trzy skrzydła skandynawskich myśliwców, osłaniające BBC Norge, związały walką trzy wrogie formacje...

...skutecznie je eliminując
Ostrzał z fortu Heimdall, w połączeniu z eksplozjami min, zniszczył dwie średnie jednostki wroga.

W wyniku ostrzału z fortu Heimdall i wież Thor I i Thor II zniszczeniu uległ CE klasy Pekin...

...chwilę później jego los podzieliła druga, bliźniacza jednostka
Na lewym skrzydle obrony, w wyniku ostrzału wrogich lekkich jednostek, zniszczeniu uległa automatyczna wieża artyleryjska Thor I. Nieprzyjaciel zapłacił za to stratą jednej jednostki.

Pojedynek pomiędzy wieżą Thor I a dwoma DD klasy Warszawa zakończony wyłączeniem wieży obronnej i zniszczeniem jednej z jednostek atakujących
Po uporaniu się z wrogimi myśliwcami, pancernik Norge wyszedł zza osłony asteroidy i rozpoczął ostrzał wrogich okrętów. Sprawne myśliwce z furią godną potomków wikingów ruszyły do ataku na jednego z pancernych kolosów. Niestety, pod ogniem wrogich sił zniszczeniu ulega fort Heimdall. Na jego pokładzie ginie 150 żołnierzy.

W wyniku ostrzału ze strony ciężkich jednostek atakujących fort Heimdall został zniszczony. BBC Norge prowadzi pojedynek ogniowy z BBH klasy Rostow
Wszystkie nasze ciężkie jednostki ruszyły w stronę wrogich sił, aby maksymalnie skrócić dystans, i zadać przeciwnikowi maksymalne straty.

Siły obrony systemowej w walce na bezpośrednim dystansie z siłami, które przełamały pas min
Nasz ostrzał był celny. Od wrogich jednostek odrywały się całe połacie poszycia, przedziały ulegały rozhermetyzowaniu, a załogi ginęły w czeluściach kosmosu.

Dwa uszkodzone DD klasy Warszawa minęły linię BBC Suomi, CH Jorsalfare i BBC Norge, ostrzeliwującą ciężkie jednostki najeźdźców
Lekkie siły atakujące mają jeszcze mniej szczęścia - pod ogniem jedna po drugiej ulegały anihilacji.

Eksplozja reaktora na jednym z uszkodzonych DD klasy Warszawa

Ostatni wrogi DD klasy Warszawa eksplodował przed dotarciem do orbity zewnętrznej planety Asgard
Gdy wydawało się, że pomimo heroicznej obrony system Asgard padnie, nastąpi przełom. Najpierw jedna z ciężkich jednostek wroga wygasiła reaktor, potem druga. Początkowo nie dotarło do mnie, co to znaczy. Dopiero gdy ich okręt flagowy uczynił to samo, a na sali rozległy się radosne okrzyki, zrozumiałem - wróg się poddał!

Pozostałości sił inwazyjnych zbliżają się do wraku fortu Heimdall

Komunistyczne  uszkodzone ciężkie jednostki, po wygaszeniu reaktorów, poddały się Skandynawom
Na pokłady wrogich jednostek natychmiast wysłano siły abordażowe, mające odizolować załogi i zabezpieczyć komputery z danymi. Jednostki zostaną odholowane do stoczni celem oceny stanu technicznego, i podjęcia decyzji o ich dalszym losie.

Tak oto zwykły zdawałoby się dzień zmienił się dzień zwycięstwa i chwały Skonfederowanej Floty Skandynawskiej. Możemy z dumą patrzeć w przyszłość wiedząc, że nasze siły zbrojne stoją na straży naszego bezpieczeństwa i niepodległości.

*   *   *

Rozkaz odznaczeniowy nr 361


Za bezprzykładne bohaterstwo w obliczu przeważających sił wroga, na mocy nadanej mi przez jego wysokość Hakkona XV, awansuję løytnant Przemyslawsonna do stopnia Kommandørkaptein i odznaczam Krigskorset za obronę systemu Asgard.

Podpisano

Admiral P. van Grevling

4 komentarze:

 1. Prawdziwie ruski sposób rozbrajania min, własnym kadłubem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdjęcia, to chyba dzięki tej macie. Ciekawy AAR. Kiedy zobaczę okręty NCR w akcji?

  Pozdrawiam
  Sławek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Sławku, faktycznie mata dużo daje.
   A okręty NCR trafią niedługo na warsztat. Miałem zamiar je na Pyrkon wziąć, ale niestety nie wyszło.

   Usuń