piątek, 30 października 2015

Bogowie Wojny - Napoleon. Snajper Tom z 95 Regimentu

Oto kolejna odsłona dzieł Roberta (wcześniej mogliście podziwiać brytyjską piechotę, kawalerię oraz artylerię w Jego wykonaniu). Tym razem ciekawostka z okresu napoleońskiego. 

Zachciałem sobie posiadać "zielone kurtki", czyli słynny 95 pułk Rifles. Oprócz por. Sharpe'a oddział ten mógł się poszczycić w swym składzie inną sławną postacią, historyczną. Snajper Tom był bliżej znany dzięki dwóm strzałom: pierwszy pozbawił widoków na odznaczenie pewnego rzutkiego generała cesarskiej kawalerii, wraz z życiem, drugi udowodnił, ze pierwszy strzał nie był przypadkiem. Nie dość, że strzały wykonano z niesamowitej jak na owe czasy odległości, to jeszcze ze specyficznej pozycji.


Także stąd bierze się popularność Toma i mój wybór jego postaci do odwzorowania.
Do przedstawienia Toma wybrałem zestaw Italeri British 95th Regiment.
Modele Italeri (które nie stanowią przedruku z ESCI) z reguły są bardzo masywne. Z tego zestawu są jeszcze większe. Niby to dobrze w aspekcie pracy przy nich, bo wiele szczegółów jest widocznych, jednakże wybijają się wielkością spośród innych. Dlatego też - aby uzyskać właściwy wzrost - umieszczając je na podstawce 4x2 usuwam im podstawkę fabryczną i dodaję piny, aby dobrze się trzymały.


Wracając do Toma: do skonwertowania jego pozy potrzebne mi były 3 figurki. No cóż, widocznie Tom wart jest trzech!


Najpierw przyciąłem, wymodelowałem i spoiłem wszystkie elementy plastikowe figurki:


Potem dodałem GS-u:


Wybrałem miejsce na podstawce, umieściłem go i narzuciłem podkłady:


I pomalowałem. Oto Tom w pełnej okazałości:

Mam nadzieję, że niniejszy wpis Wam się podoba i zachęci do przejrzenia historii wojen napoleońskich. Czy to w aspekcie postaci stanowiącej cel strzału Toma, czy to odwrotu w czasie którego strzał miał miejsce, czy losów 95-ego,..etc. etc..

4 komentarze:

 1. Mam nadzieję zobaczyć go na żywo na ŁPG'u. Byleby z większej odległości niż Colbert ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Z tych tematów polecam jeszcze: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=14714
   Schtrasny

   Usuń