wtorek, 12 stycznia 2016

Planety do Full Thrusta

Dziś prezentuję moje projekty planet do Full Thrusta. Co prawda nie są to rzeczy nowe, ale może komuś pomysł się spodoba.


Planety zrobione są ze styropianowych kulek o średnicy kilku centymetrów. Są one do kupienia za grosze w necie i sklepach z ozdobami. Podstawki made by GW.
Pierwsza planeta, to Aquarius - planeta składająca się w całości z wody lub cieczy/gazu ją przypominającego.Druga planeta, to Vulkanikus. Jej powierzchnia usiana jest mniejszymi lub wiekszymi kraterami aktywnych wulkanów, a na jednym z biegunów występuje morze magmy.


Trzecim obiektem jest gasnąca gwiazda J-510.
Dwa ostatnie obiekty powstały niejako przez przypadek. Styropianowe kule pokryłem najpierw podkładem w spraju GW. Błędem było to, że nie zabezpieczyłem ich wcześniej za pomocą np. wikolu. Efekt był taki, że wypaliło fragmenty powierzchni dwóch z nich. Po pierwszej konsternacji przyszedł pomysł na dwa obiekty, jakie zaprezentowałem powyżej. Jak widać, nie zawsze uszkodzenie modelu/terenu jest bezpowrotne, i może obrócić się na naszą korzyść ;)

20 komentarzy:

 1. Bardzo fajne i proste w wykonaniu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Wykonanie jest proste, a co najważniejsze, efekt końcowy na stole jest super :)

   Usuń
 2. Wygląda super!Vulkanikus szczególnie przypadł mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi :) Mam jeszcze dwie planetki gotowe, ale na razie poczekam z prezentacją, aż zmajstruję coś nowego. Z resztą, nie są już tak efektowne, jak zaprezentowane tutaj.

   Usuń
 3. Przypadkowe kreacje są zazwyczaj najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepsze jest, gdy coś, co na pierwszy rzut oka jest do wywalenia, daje się przerobić na coś, co wygląda całkiem nieźle ;)

   Usuń
 4. Coraz bardziej mnie ciągnie do FT. Ehh tylko brak dokładnych wymiarów statków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze! A przykłady wymiarów masz np. tu - http://www.star-ranger.com/Scale.htm#FT

   Usuń
  2. To biorę się do sklejania. Dajcie mi chwilę to się podłączę do manewrów.

   Usuń
 5. Fajny pomysł z tymi kulkami. Świetnie wyszło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne! Ale... ale ten cholerny styropian widać. Mam kilka takich kulek i właśnie tego się obawiałem. Mój pomysł aby pozbyć się tych styropianowych łączeń jest taki aby pokryć kulę gęstym wikolem z piaskiem kwarcowym lub bez - tak jak napisałeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam wikol wymaga kilku warstw, a i to zależy od tego, jakie są szczeliny pomiędzy kulkami styropianu. Opcja z piaskiem brzmi lepiej, sam ją chcę wykorzystać w kolejnych.

   Usuń
 7. Najprostsze rozwiązania są najlepsze :) Wygląda świetnie. Czekam na kolejne planety :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Coś tam jeszcze mam, ale nie tak efektowne jak te :)

   Usuń