środa, 26 kwietnia 2017

Przegródki na karty od GeekMod

Będąc w zaprzyjaźnionym sklepie z grami, przy okazji uzupełniania kolekcji Władcy Pierścieni, nabyłem (drogą kupna) przegródki na karty firmy GeekMod, pasujące formatem do pudełka podstawki Władcy.


Wcześniej karty trzymałem w takiej samoróbce, jednak miała ona swoje wady. Oprócz tego, że nieco dłuższe koszulki zawijały się (urok tzw. szmatek jest taki, że przy niskiej cenie otrzymujemy koszulki różniące się czasami minimalnie wysokością), to jeszcze przyklejały się do przegródek z pcv, a farba z nadrukowanych symboli zostawała na koszulkach (dobrze, że nie na kartach...). Ponadto wyjęcie jednego zestawu powodowało wykładanie się reszty kart w pudełku.
Zestaw wykonany jest z cienkiej, 3 mm sklejki, ciętej laserowo. Cena to 55 zł.


Nasz zestaw spakowany jest w foliowy woreczek

A co mamy w środku? 

Po lewej dwa elementy główne (według mojej nomenklatury), po prawej pierwsza partia przegródek

Po lewej druga partia przegródek, po prawej dwie wewnętrzne poprzeczki

Ostatnie elementy, to zewnętrzne poprzeczki

Skąd to dziwaczne nazewnictwo (elementy główne, poprzeczki wewnętrzne itp.)? Już wyjaśniam. Słyszałem o problemach ze złożeniem tego stojaczka do kupy, postanowiłem więc podzielić się z Wami moim szybkim sposobem na jego sklejenie (oczywiście wikolem). Cała operacja trwa kilka minut.
1. Element główny kładziemy na płaskiej powierzchni.
2. Wklejamy w niego pionowo 2 poprzeczki wewnętrzne (spokojnie, nic nie wypadnie, a przekrzywieniem się nie martwcie).
3. Od góry przyklejamy drugi element główny, i przekręcamy sklejoną ramkę tak, jak docelowo będzie umiejscowiona w pudełku.
4. Wklejamy dwie zewnętrzne poprzeczki. Dzięki wikolowi nie powinny odpadać.
5. Całość wkładamy do docelowego pudełka, żeby konstrukcja złapała odpowiednią geometrię. Warto najpierw wyłożyć je folią, np. z dużej reklamówki marketowej, żeby klej nie złapał papieru.
6. Odstawiamy całość na kilkanaście godzin, a po tym czasie cieszymy się bardzo przyjemnym organizerkiem na karty.

Karty po prawej już prawie posegregowane, potrzeba tylko większej liczby przegródek (które są również w ofercie)
Czy warto nabyć ten zestaw? Według mnie tak, choć jeśli chcemy mieć podzielone karty osobno dodatkami, to należy zaopatrzyć się w dodatkowe przegródki, dostępne w cenie 5 zł za 6 sztuk. W ofercie firmy są również przegródki przystosowane do małych pudełek, otwierających cykle lub zawierające kolejne części Sagi. Osobiście już planuję kolejne zakupy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz