wtorek, 9 grudnia 2014

Władca Pierscieni LCG - dodatek fanowski "First Age"

Do tej pory pisałem o oficjalnych dodatkach do Władcy, dziś jednak mam zamiar wspomnieć o dużym dodatku stworzonym przez fanów - Pierwsza Era.

Dodatek, jak sama nazwa wskazuje, pozwala nam przeżyć przygody w Śródziemiu w czasach "Silmarilionu", a dokładniej w czasie Pierwszej Ery. Otrzymujemy pełny dodatek, zawierający zarówno karty  do talii gracza (w tym bohaterów), jak również talii przeciwności oraz karty scenariuszy.
Jeden z użytkowników forum wydawnictwa Galakta - AndO3131 (przy wsparciu Corrana) - podjął się pracochłonnego zadania przetłumaczenia tego dodatku na język polski. A oto efekt - gotowe pliki do pobrania i wydruku!
Poniżej przykładowe karty bohaterów, znanych z tolkienowskiego "Silmarilionu".
 


Strona "oficjalna" zestawu znajduje się tutaj.

6 komentarzy:

 1. Witam
  Będziesz może drukował sobie dodatek ?? Patrząc na karty wygląda dosyć mocarnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Instrukcję już mam. Pliki z kartami podesłałem już kumplowi, który zajmuje się m.in. drukowaniem wizytówek. Jak tylko dostanę je do ręki, napiszę co i jak.

   Usuń
 2. Jestem ciekaw jak wyjdzie. Jak już będziesz miał je u siebie liczę na fotki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jestem ciekaw. na razie kumpel ma trochę roboty, ale obiecał, że może nawet w tym tygodniu coś druknie na próbę.
   Fotki oczywiście wrzucę :)

   Usuń
 3. Wiecie może jaką techniką trzeba drukować, na jakim papierze i jak obrobić, żeby wyszły takie same jak te oryginalne? orientuje się ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej obeznaną osobą w tym temacie jest Cread (łap go na forum Galakty w dziale Władcy). Z tego, co mi mówił w sobotę na Pyrkonie wynika, że do wydruku przez firmę plik musi zawierać marginesy (fachowo jakoś się one zwą), na wypadek lekkich przesunięć maszyny tnącej. Dodatkowo potrzeba osobne pliki na karty.
   Wstępnie Cread deklarował, że w okolicach wakacji postara się usiąść i ogarnąć ten temat, a nawet zrobić na forum grupowe zamówienie na wydruk tych dodatków.

   Usuń