piątek, 5 czerwca 2015

Królestwo Saksonii - Zvezda zestaw 8079 ("Black Hussars" od Frederick the Great)

Drugim zestawem do Królestwa Saksonii, a tym samym do Księstwa Warszawskiego, jest zestaw huzarów Fryderyka Wielkiego od Zvezdy.

Zestaw zawiera 19 figurek w 9 wzorach. Figurki przedstawiają Czarnych Huzarów z okresu Fryderyka Wielkiego. Aby zrobić z nich huzarów saskich, wystarczy obciąć monogram królewski na szabeltasie (dziękuje raz jeszcze, Arturze :). Dla patentowanych leni, jeszcze większych ode mnie (są w ogóle tacy??), którym nie chce się grzebać w źródłach - szabeltas (via wiki) to płaska skórzana torba, zawieszona na rapciach wraz z szablą, dekorowana symbolami związanymi z przynależnością narodową i numerem pułku. Używana w oddziałach lekkiej kawalerii, najczęściej huzarów.

Wypraska potrójna awers...
...i rewers
Wypraska pojedyncza awers...
...i rewers
Materiał użyty do wyrobu figurek to dość twardy plastik, używany standardowo w starszych zestawach Zvezdy (nie mylić ze sztywnym plastikiem używanym z zestawach Art of tactics). Figurki są twarde, jednak broń jest dość elastyczna. Materiał jest dużo twardszy niż ten stosowany przez HaTa.

Instrukcja awers

Instrukcja rewers
Na portalu Plastic Soldier Review można obejrzeć jego zawartość.

4 komentarze:

 1. W życiu nie posądził bym ciebie o lenistwo historyczne ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Zakupy poczynione, więc czas już coś pomalować ? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wodzisz mnie na pokuszenie ;) Jak na razie udaje mi się wytrwać w postanowieniu nierozgrzebywania nowych modeli, dopóki nie skończę tego, co już zalega na warsztacie (a wierz mi, trochę tego jest ;). Ale, nie ukrywam, zaczynam się łamać ;)
   Na razie na pewno muszę przygotować podstawki :)

   Usuń