wtorek, 5 kwietnia 2016

Plany na Pyrkon 2016

Przed nami kolejna edycja największego polskiego konwentu fantastycznego Pyrkon. Jak co roku, wybieram się na niego, i zapraszam wszystkich czytelników!

Co Borsuk poleca?

1. Na początek oczywiście Full Thrust, i mój scenariusz We'll meet at Midway

Trzecia Wojna Solarna trwa. Sytuacja w Segmencie New Pacific zaostrza się. Imperium Wschodzącego Słońca, po zwycięstwie pod New Kuantam, staje się coraz większym zagrożeniem dla wszystkich walczących stron. W związku z chwilowym patem, wśród sztabowców rodzi się pomysł uderzenia prewencyjnego , mającego na celu mającego na celu zwabienie części floty imperialnej w zasadzkę, i zniszczenie jej. Ale cesarski wywiad nie śpi... Oto kolejna odsłona cyklu historycznych bitew, jakie staram się przenieść w bezkresną przestrzeń kosmosu. Tym razem głównymi bohaterami będą piloci eskadr myśliwskich mający jeden cel - zniszczyć lotniskowce wroga!
Termin - piątek godz. 16

2. Azazel i Wujek Ryo zaprezentują scenariusz w systemie Tommorrow's War Wielka draka w Nowej Odessie

23.09.2166 Nowa Odessa Port kosmiczny w Bahatyrze Podczas Drugiej Wojny Kolonialnej, Związek Neo-Sowiecki, wykorzystał osłabienie sił Rzeczypospolitej Wschodnioeuropejskiej, do przeprowadzenia próby przejęcia kontroli nad całą kolonią na Nowej Odessie. Otwarta wojna nie wchodziła jednak w grę, gdyż ZNS nie byłby w stanie sprostać Rzeczypospolitej, jeśli ta zwróciłaby przeciw niemu całość swoich sił. Neo-Sowieci użyli więc znanej od ponad stulecia strategii wojny hybrydowej i "zielonych ludzików", oficjalnie popierając tylko Nowoodessańskie Siły Wyzwoleńcze na arenie dyplomatycznej. Nieoficjalnie oczywiście ZNS wspiera rebeliantów zarówno sprzętowo jak i specjalistami. Scenariusz do rozegrania za pomocą figurek w skali 15mm.
Termin - sobota godz 8

3. Kolejne spotkanie z Władcą Pierścieni LCG - Sztandar spod Samotnej Góry autorstwa Nero, Creada oraz Lekta

Event Władca Pierścieni LCG (Gra Karciana) poświęcony zmaganiom Króla Pod Górą, dziedzica korony Durina, wojownika wielkiego hartem ducha, acz rozdartego wewnętrznym konfliktem dumnego przywódcy - Thorin II Dębowa Tarcza, którego alternatywną grafikę przygotuje ponownie Mariusz Gandzel nasz zaprzyjaźniony artysta tworzący m.in. dla FFG. Dołączcie wtem rychło do kompani krasnoludów zmagających się z plugawym Bolgiem oraz sługusami Nekromanty. Wpadnijcie w sam kocioł rozpaczliwej walki o Samotną Górę! Niechaj niebo przełamią elfickie strzały, ziemia zadrży pod żelaznymi butami piechoty Daina, a orcze i goblinowe hełmy spadają tysiącami! Gandalf, Beorn i Orły? Poirytowany smok? Kruki widziały w zbrojowni Dwalina, Balina, Kiliego, Filiego, Doriego, Noriego, Oriego, Óina, Glóina, Bifura, Bofura, Bambura, nawet Bilbo "Włamywacza" Bagginsa... czy Wam starczy odwagi na "Bitwę Pięciu Armii"? Topory, łuki i miecze dozwolone. Orki nie znają litości! Razem odzyskamy Samotną Górę! W imię Durina!
Termin - sobota godz. 11

4. Pokazy gry Bogowie Wojny - Napoleon w wykonaniu Gregorusa i Torgilla

Wśród gradu armatnich kul, gdy ziemia trzęsie się od szarż ciężkiej jazdy, czy znajdziesz odwagę poprowadzić swoją armię do zwycięstwa? Obejmij dowodzenie i odkryj w sobie talent na miarę Napoleona! „Bogowie wojny – Napoleon” to historyczny system bitewny pozwalający na rozgrywanie walk w okresie wojen napoleońskich. Jego głównym celem jest umożliwienie stoczenia olbrzymich bitew, zgodnych z charakterem epoki, przy użyciu stosunkowo niewielkiej ilości figurek. Gracze nie zajmują się taktyką poszczególnych batalionów, ale koncentrują na dowodzeniu całymi dywizjami i korpusami, niczym prawdziwy wódz naczelny. Ruszaj na pole bitwy i poprowadź swoją armię do zwycięstwa!
Termin - sobota godz. 11 i niedziela godz. 10.30

5. Admirał Petrarch przygotował scenariusz Ross 128, oczywiście w systemie Full Thrust

- O Boże ! Śledzą mnie ! Mayday ! Tu porucznik Ash z patrolu Nowej Konfederacji Angielskiej skrzydło Gamma 3-9 ! Zgłaszam poważne uszkodzenia ! Proszę o natychmiastową pomoc i wsparcie myśliwców ! Niech się ktoś zgłosi ! Mayday ! Proszę o natychmiastową pomoc ! Czy ktoś mnie słyszy ? - Ledwo cie słysze Gamma 3-9, tu posterunek NKA Riviera. Jaka jest Twoja sytuacja ? - Moje skrzydło wpadło w zasadzkę ! Nie mieliśmy szans ! Jestem pewny że mnie śledzą ! - Kto was zaatakował, czy była to Europejska Wspólnota Solarna ? - Piloci EWS też zginęli, zabili wszystkich ! - Sir, proszę się uspokoić ! Zostaliście zaatakowani przez EWS czy to prawda ? - Nie ! Nie ! Mieliśmy potyczkę z patrolem EWS a oni pojawili się znikąd i zabili wszystkich ! - Kto pojawił się z nikąd !? - Nie wiem ! Nie było to NKA i nie było to EWS. Ich broń była zbyt silna, wybili wszystkich ! - Trzymaj się, wysyłamy jednostkę ratunkową ! - Wyślijcie myśliwce ! Wiem że mnie śledzą ! Wyślijcie wszystko co macie !
Termin - sobota godz. 12

6. Coś, na co czekam z niecierpliwością - pierwsza prezentacja systemu Bogowie Wojny - Lee w wykonaniu autorów Gregorusa i Torgilla

Pokazy wersji testowej nowego systemu bitewnego od wydawnictwa GM Boardgames: Bogowie wojny – Robert E. Lee. Obejmij dowodzenie nad armiami walczącymi w trakcie amerykańskiej wojny secesyjnej i poznaj główne założenia nowej mechaniki. Pierwsza część gry skupi się na latach 1861 – 1863 i wschodnim teatrze działań wojennych. Lata 1861 – 1863 to czas najbardziej interesujących, wręcz ikonicznych bitew wojny secesyjnej: pierwsze Manassas (Bull Run), Shiloh, bitwy Jacksona w dolinie Shenandoah, Seven Pines, Drugie Manassas, Antietam, Fredericksburg, Chancellorsville, Vicksburg, czy wreszcie Gettysburg. Dzięki BW-Lee będzie można je rozegrać korzystając z napisanych po polsku zasad. Czy jesteś gotów walczyć o jedność Unii, lub obronić prawa skonfederowanych stanów?
Termin - sobota godz. 15 i niedziela godz. 10.30

7. Niestrudzony promotor Epica Azazel i scenariusz Szturm na kuźnię Fenrisa

Kuźnia Fenrisa jest największym miejscem kultu boga maszyny na tej planecie. Jej przejęcie pozwoli nam na szybkie odzyskanie strat w sprzęcie oraz zada poważny cios niewiernym. Waszym zadaniem będzie objęcie dowodzenia nad grupą tytanów, ogromnych machin bojowych zdolnych swą siłą ognia zniwelować całe miasta. Musicie wyeliminować tytany przeciwnika i zająć Kuźnię Fenrisa dla naszych wojsk. Jesteście awangardą sił uderzeniowych, powodzenie całej operacji zależy od was! Scenariusz Net Epic Armageddon , gry bitewnej w skali 6mm osadzonej w mrocznym uniwersum Warhammera 40k
Termin - sobota godz. 14

8. Scenariusz BattleTecha autorstwa Wujka Ryo - Prawo i bezprawie

Paradiso Planeta Fronc Fronc Reaches 8 kwietnia 3145 roku Nastał Mroczny Wiek w Sferze Wewnętrznej kiedy nieznani terroryści zniszczyli sieć przekaźników hyperpulsowych. Nastopił chaos informacyjny i wojna jeszcze raz rozdarła ludzkość. Daleko na granicach znanej człowiekowi przestrzeni niewielki zlepek młodych kolonii walczy o przetrwanie. Nastały trudne czasy i zło w postaci pirackich najazdów zwiększyło swoje żniwa. Najeźdźcy stali się tak zuchwali, że próbują wedrzeć się do aglomeracji miejskich - teraz nawet do stolicy kolonii - Paradiso. Jeszcze raz Szeryfowie Kolonialni wraz z miejscowymi oddziałami policji muszą stawić czoła przestępcom z głębi kosmosu. Scenariusz jest przeznaczony do gry BattleTech.
Termin - sobota godz. 17

9. Spotkanie z Davidem Weberem, połączone z podpisywaniem książek

Termin - sobota godz. 19

10. Kolejny scenariusz Full Thrusta to Polowanie na Ha-Bu w wykonaniu Skyhawka

Wojna Xeno - konflikt Ludzi z pozaziemską rasą Kra'Vak z miesiąca na miesiąc przybiera na sile. Na Zewnętrznych Rubieżach zaczynają pojawiać się pogłoski o rajderze który atakuje konwoje zaopatrzeniowe i statki cywilne. Niewielu przeżyło by opowiedzieć o tych atakach ale z odzyskanych zapisów czujników wynika że agresor jest duży, szybki i świetnie uzbrojony. Dowództwo United Nations Space Command wysyła eskadrę w poszukiwaniu nieuchwytnego okrętu ale dowodzący nią Komodor Nagara za nic nie podejrzewa z jakim niebezpieczeństwem przyjdzie mu się zmierzyć...
Termin - niedziela godz. 8

11. Jeśli nie miałeś jeszcze styczności z Full Thrustem, a interesuje Cię ten system, Admirał Petrarch organizuje Akademię Gwiezdnej Floty

Szkolenie z podstawowych zasad rozgrywki w Full Thrust. Poczuj klimat Gwiezdnej Akademii i wstąp do Floty ! Poznaj taktykę i strategię walki w kosmosie. Szkolenie przewiduję rozgrywkę z udziałem zespołów kadetów. Zostań wielkim admirałem Gwiezdnej Floty !
Termin - niedziela godz. 10

To oczywiście nie wszystkie atrakcje tegorocznej edycji Pyrkonu. Niestety, na wszystkim być nie sposób, Nie wiem nawet, czy uda mi się odwiedzić wszystkie z wyżej wymienionych. Ale na pewno nie będziemy się nudzić!

13 komentarzy:

 1. O największych atrakcjach nie napisałeś :P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę na domyślność czytelników ;)

   Usuń
  2. Mam nadzieje, że nie wierzysz w to że będzie jakiś punkt o 8 rano :D

   Usuń
  3. Po pierwsze, to nie wierzę, żebym na 8 dotarł :P

   Usuń
 2. Miałem być, ale życie. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. A to nie wpuszczają widowni dopiero od 9?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, nie kojarzę, żeby był problem z wejściem, gdy ma się już wejściówkę.

   Usuń
 4. Pyrkon jest czynny 24h, tylko wejściówki są sprzedawane o określonych porach, więc jak się nie kupi w piątek, to rzeczywiście dopiero w sobotę po 9 bodajże.
  Tylko strefa dla wystawców jest zamykana całkowicie na noc.

  OdpowiedzUsuń
 5. Update - podobno w tym roku kasy całodobowe będą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Są w planach jakieś raporty? Bo wyglądało na niezłą zabawę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne. Trochę ochłonę, i coś wrzucę (na pewno osobno opiszę mój scenariusz FT).

   Usuń
  2. Łiiii, czekam z niecierpliwością. ;)

   Usuń