środa, 20 stycznia 2016

Bogowie Wony - Napoleon. Żetony rozkazów od Reycast Miniatures

Ponieważ żetony rozkazów to coś, co w BW-N używane jest cały czas, zwykłe - papierowe - dość szybko ulegają biodegradacji (o "wygodzie" zbierania drobnych karteczek z pola bitwy podczas gry nie będę nawet wspominał). Dlatego też, idąc po rozum do głowy, zarzuciłem temat Michałowi. Efekty prezentuję poniżej.

Wzory to niewiele zmienione grafiki, udostępnione na forum Strategie.net.pl. Materiał to płyta MDF.
Aby je nieco urozmaicić, na drugiej stronie poprosiłem o wypalenie litery N w wieńcu laurowym.


Co prawda pierwsze wypalenia nie są może idealne (na niektórych występują przesunięcia rewersów), jednak nie powinno to wpływać na grę.


Obecnie czekam na drugą partię żetonów, tym razem przygotowywanych do... ale o tym później ;).

10 komentarzy:

 1. Ehhh. Mogłeś zaoszczędzić pokazywania rewersow. To była partia testowa i muszę zmienić trochę technikę produkcji. Same wzory myślę że są ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście uważam, że wyszło nieźle. A nieco mniejsze logo na rewersie pozwoliłoby chyba wyjść z tych przesunięć. Poza tym, i tak najważniejsze jest to, że dobrze sprawdzają się na polu walki.
   A ja czekam na ulepszenie technologii dwustronnego druku, i na pozostałe żetony ;)

   Usuń
 2. Sam pomysł i stopień wykonania(pomijając błąd techniczny) - klasa! Ale grafiki jak najbardziej do wymiany. Będę musiał coś znaleźć, jak np. rysunki piechociarzy z tyłu pudełek HaTa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie rysunki się podobają (pomijając fakt, że mur tarcz jest nieco z innej epoki, to doskonale obrazuje rodzaj rozkazu). Nie jestem pewien, czy rysunki modeli będą dobre, ale kombinuj!

   Usuń
  2. Wzorowałem się na grafice którą podesłałeś. Tak więc pretensje do twórcy grafiki :) Nie znam okresu napoleońskiego (od początku 17 wieku do początku 20 jakoś mało mnie historia interesowała więc nie mam bladego pojęcia jakie formacje obronne stosowała piechota).

   Usuń
  3. Jak napisałem, mnie się podobają.
   Formacją obronną piechoty był np. czworobok (przeciwko kawalerii), ale jakoś nie bardzo mam pomysł, jak to zobrazować na żetonie.

   Usuń
  4. Dajcie mi parę dni. Coś wynajdę i sklecę.

   Usuń
 3. Okej...
  pozostają dwie sprawy.
  gdzie i za ile? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie - najszybciej chyba FB https://www.facebook.com/agencjareycast .
   A za ile? To już pytaj Reykiego, mój zestaw był testowy, więc też inaczej to wygląda, niż gotowy produkt. A z doświadczenia wiem, że im więcej zamówisz, tym cena niższa ;)

   Usuń