środa, 15 stycznia 2014

Planszówkowe popołudnia - rzut oka na zawartość pudełka 7 Ronin

Już od tygodnia na półce leży pudełko z grą 7 Ronin, które dostałem od Borsuków (wielkie dzięki chłopaki!). Niniejszym nadrabiam zaległości, i przedstawiam Wam jego zawartość.

Zapraszam do lektury!


Pudełko, wykonane w twardej tektury, jest niewielkich rozmiarów - 24x15 cm. Na froncie mamy znaną już grafikę przedstawiającą tytułowych siedmiu roninów. Z tyłu zamieszczony jest krótki fabularny opis gry, oraz spis elementów, jakie znajdziemy w środku.
Po otworzeniu oczom naszym ukazują się karty roninów oraz herszta ninja. Karty, co warte podkreślenia, wydrukowane są na takim samym grubym kartonie, jak pudełko, i reszta elementów (na zdjęciu karty jeszcze nie wypchnięte z ramek)
Kolejnym elementem gry, jest składana plansza. Mamy na niej zaznaczone lokacje, o które będzie rozgrywać się bitwa, a po lewej stronie zamieszczona jest ścieżka czasu.
Ułatwieniem dla graczy będą dwie miniaturowe mapki, służące do planowania ruchów. Każda z nich jest inna, widać, że jedna to odwzorowanie wsi i okolicy na kartce papieru, wykonanej zapewne przez generała roninów, a druga wygląda jak rysowany na piasku przez herszta ninja plan ataku.
Żeby nie było za łatwo, i nasz przeciwnik nie poznał naszych planów, otrzymujemy również dwie osłonki,
którymi osłaniamy nasze miniaturowe mapy wsi.
Do gry potrzebujemy również żetonów. W woreczku otrzymujemy 50 czarnych żetonów ninja, siedem kolorowych żetonów przedstawiających roninów, dwa żetony kapliczki oraz żeton upływu czasu. Wszystkie wykonane są w formie drewnianych klocków.
Całości dopełnia dość krótka, kolorowa instrukcja.
 Oto przykładowa strona.


Plusy:
+ świetna oprawa graficzna
+ wysoka jakość elementów (gruba tektura, drewniane znaczniki)
+ krótka, jasna, kolorowa instrukcja
+ małe, podręczne pudełko
+ duża grywalność tytułu

Minusy
- brak małych ściągawek z przebiegu tury i zdolności poszczególnych lokacji (miałem takowe w wersji testowej, i przydawały się).

Podsumowując, gra wydana jest bardzo dobrze. Zasady gry są dopracowane. Dzięki nieskomplikowaniu, i krótkiemu czasowi rozgrywki, jest to świetna gra zarówno jako danie główne, jak i jako przerywnik pomiędzy cięższymi tytułami.

2 komentarze:

  1. Wygląda prosto i przyjemnie czyli bardzo zachęcająco :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bo jest prosta i przyjemna. Jak się spotkamy, możemy zagrać.

      Usuń