środa, 12 listopada 2014

Samuraje do Impetusa cz.10 - VII edycja Konkursu Modelarskiego Forum Strategie

Ponieważ I Konkurs Malarski Solaris VII poszedł mi całkiem nieźle (pierwsze miejsce, które zajął mój Timber Wolf, a przede wszystkim ukończyłem 2 figurki mechów), postanowiłem wystartować w kolejnym - tym razem jest to VII edycja Konkursu Modelarskiego Forum Strategie.


Postanowiłem wystartować w 2 kategorii - oddział (co najmniej 5 modeli postaci) w skali 20 mm. Jak w temacie, na warsztat trafią samuraje, a ściślej, ashigaru uzbrojeni w yari. Modele pochodzą z zestawów Zvezdy 8017, 6401, oraz dowódca z zestawu 6411.


Na razie oczyściłem figurki z zestawów 6401 (na zdjęciu po prawej), zapodkładowałem figurki z zestawów 8017 i 6411 (podstawka pierwsza i trzecia w środku) i przygotowałem - dociąłem - podstawki pod figurki (stosik po lewej). Podstawka w środku (w całości zapodkładowana, z kamykiem) została zrobiona wcześniej, więc nie będzie brać udziału w konkursie, choć ona również zostanie pomalowana.

Teraz słów kilka o malowaniu. Jak pisałem wcześniej, zdecydowałem się na armię Takedy Shingena, daimyo z okresu Sengoku. Ponieważ Shingen miał 24 generałów, moi ashigaru dostaną barwy Baba Nobuharu.

Powyższa grafika (oblężenie zamku Katsurayama w 1557) pochodzi z ospreyowej publikacji "Bitwy na Kawanakajimie 1553-1564" autorstwa Stephena Turnbulla.

2 komentarze: