czwartek, 6 sierpnia 2015

Bogowie wojny - Napoleon - Brunszwiccy jegrzy

Stało się. Pomimo obietnicy danej sobie nie wytrzymałem, i rozpocząłem nowy projekt.
Pierwszą frakcją, jaką zacząłem przygotowywać do gry w Napoleona, jest Zjednoczone Królestwo. Dzięki sporej ilości figurek będę się mógł pokusić o zbudowanie nie tylko korpusu, ale może nawet armii. Na pierwszy ogień poszła Dywizja Brunszwicka, i batalion jegrów.


Figurki do tego użyte pochodzą z zestawu HaTa nr 8008 Brunswick Avant Garde.
Jakościowo te modele nie są najgorsze. Nadlewki i linie podziału form nie są duże, i dość łatwo je usunąć.
Materiał jest dość twardy, jednak nie tak bardzo, jak plastik w odlewach Zvezdy z serii Art of Tactics. Nadlewek nie da się usuwać skrobaniem, potrzebny do tego będzie raczej ostry nożyk lub żyletka.
Przed malowaniem użyłem polecanego na forum Strategii przez MiSiA podkładu do plastiku (napiszę o nim w osobnym poście. Na razie zdradzę tylko, że jestem bardzo zadowolony).
Malowałem według wzoru pokazanego na stronie przedstawiającej siły spod Mont Saint Jean (lub Waterloo, zależnie gdzie kto stacjonował ;). Dwie kompanie Gelernte Jager zostały utworzony w styczniu 1814 roku na terenach księstwa Brunszwiku zajętych przez wojska koalicji antynapoleońskiej, i weszły w skład batalionu lekkiego Avantgarde.Są to pierwsze ukończone przeze mnie figurki w tej skali. Ogólnie jestem z nich zadowolony. Pewnie mogłem coś jeszcze z nich wyciągnąć, ale na początek nie ma tragedii. Mam nadzieję, że reszta awangardy pójdzie mi sprawniej.

6 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie się prezentują - trzymam kciuki za całą armię.
  Będziesz poprawiał jeszcze boki podstawki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :)
   Tak, jak skończę całą dywizję, to machnę wszystkie humbrolami (nie będzie problemu odchodzącej farby przy częstym macaniu ;).

   Usuń
 2. Ograniczę się tylko do "a nie mówiłem " :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to wszystko przez Ciebie :P

   Usuń
  2. Jak zwykle jestem źródłem wszelkiego zła :P

   Usuń
  3. Ktoś musi nieść tę pochodnię... ;)
   A swoją drogą, jeszcze się nie przyzwyczaiłeś?:P

   Usuń