poniedziałek, 7 listopada 2016

HaT zestaw 8027 (Austrian Line Infantry)

Kolejny zestaw, i kolejny napoleoński. Niektórzy będą się cieszyć, inni (bez nicków ;) mniej. Tym razem prezentuję, dzięki uprzejmości Roberta (nie pierwszy, i nie ostatni raz z resztą), pudełko austriackiej piechoty liniowej.


Zestaw zawiera 48 figurek w 8 pozach. na tylnej stronie pudełka możemy zapoznać się z ich wizualizacjami. Jest to piechota niemiecka (w odróżnieniu od węgierskiej) w czakach (inne nakrycia głowy, jakie na przełomie lat były stosowane, to kaski, bikorny, jednak po 1809 zastąpione zostały przez czaka).W pudełku znajdziemy cztery jednakowe wypraski, zawierające po 12 modeli. Jak łatwo można policzyć, niektórych modeli będzie więcej (3 pozy bojowe oraz marszowa).Poniżej prezentuję zdjęcia wszystkich modeli z zestawu.

HaT, jaki jest, każdy widzi (i wie). Miękki plastik, płytkie szczegóły, niezbyt duża różnorodność póz nadrabiana jest ceną. Do usuwania linii podziału form używać należy ostrego nożyka lub żyletki (niektórzy polecają na gorąco lutownicą - nie sprawdzałem), pilnik tylko postrzępi strukturę.

O figurkach można też przeczytać tutaj.

4 komentarze:

 1. Fajnie jakby pomazać lekko figurki washem przed zrobieniem fotek - o wiele lepiej widać by było rzeźbę na figurkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, rozważę ten pomysł. O ile, rzecz jasna, właściciel nie wyrazi veta ;)

   Usuń
 2. Ludki z potencjałem, chociaż odlewy nie powalają - byleby ładnie pomalować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to bym się nie martwił, znając prace Roberta :)

   Usuń