piątek, 11 listopada 2016

HaT zestaw 8226 (Austrian Cavalry Artillery)

Kolejny wpis, kolejny inbox, kolejny Napoleon ;) Znam przynajmniej 2 osoby, które w tym momencie skończą czytanie, ale trudno, jakoś to chyba przeżyję (oni z resztą też ;). Przed Wami zestaw austriackiej artylerii konnej.


Skoro artyleria, to muszą być działa. A skoro konna, to i koń by się też przydał, a koń, jaki jest każdy widzi. W wyprasce zaserwowano nam 4 konie, ale niestety tylko dwa wzory. Owe koniki ciągną nam zaprzęg, do którego dołączone jest działo.
Jeśli przyjrzycie się rysunkowi zamieszczonemu na spodniej stronie pudełka, zobaczycie siedzisko nakładane na lawetę działa. Na nim podróżowała obsługa działa (w przeciwieństwie do innych armii z tej epoki, gdzie obsługa jechała konno). Niestety, z rzeczonej obsługi mamy tylko dwóch jeźdźców, więc do użycia działa w wersji bojowej musimy się posiłkować obsługą z innych zestawów lub konwersją. Otrzymujemy też tylko jedną lufę do haubicy, i znów, jeśli chcemy inny typ działa, musimy wspomóc się innym zestawem.W zestawie otrzymujemy 3 identyczne wypraski.Czas na podsumowanie. Materiał, z którego wykonane są modele, to gumowaty plastik, jaki użyty był choćby przy piechocie saskiej. Jest on jeszcze bardziej niewdzięczny w obróbce, niż standardowy miękki plastik HaTa. Szczegóły są dość wyraźne. Na pewno minusem zestawu jest brak obsługi w pozach walczących, i tylko jeden rodzaj lufy działa.

Tutaj możecie zobaczyć zawartość pudełka po złożeniu.

2 komentarze:

  1. http://i.imgur.com/oQ7jeXI.jpg
    A tak wyglądają na podstawkach ze zwykłymi artylerzystami (początek malowania).

    OdpowiedzUsuń