środa, 27 maja 2015

Księstwo Warszawskie - Waterloo 1815 zestaw AP008 (Polish Infantry 1812/14)

Zakupy dotarły! Co prawda na razie nie mam pojęcia, kiedy się za nie wezmę, ale materiał już jest. Wcześniej nabyłem polskich szwoleżerów od Zvezdy, teraz nadeszła piechota. Prezentuję zestaw polskiej piechoty z lat 1812-14 włoskiej firmy Waterloo 1815.


Figurki zakupiłem oczywiście z myślą o Bogach Wojny - Napoleonie.


Na początek słów kilka o tym, co producent oferuje w zestawie. Według serwisu Plastic Soldier Review w pudełku otrzymujemy 36 modeli. 9 wzorów po 4 sztuki. A jak to się ma do rzeczywistości? Pudełko nie było niczym zabezpieczone (żadnej folii, żadnej naklejki na wieczku). W środku cztery wypraski po 8 modeli, na każdej wycięta jedna sztuka. Na dwóch brak żołnierza przeładowującego karabin, na dwóch - sztandarowego. Do tego otrzymałem 5 figurek w woreczkach strunowych. W woreczkach jedne klęczący strzelec, jeden klęczący przygotowujący się do strzału i trzech przeładowujących.

Pierwsza wypraska z jednej strony
...i z drugiej
Druga wypraska z jednej strony
...i z drugiej


A to dodatek w torebkach
Podsumowując - otrzymałem łącznie 37 figurek, zamiast 36. Dodatkowe modele ładującego broń i klęczących w zamian za dwóch sztandarowych. Czy jestem z tego zadowolony? Ciężko rzec. Myślę, że wykorzystałbym ich w swoim korpusie. Oczywiście nadprogramowe modele również się przydadzą.

Modele są wykonane z plastiku podobnego do tego, jaki użyła Zvezda do produkcji "Ułanów". Jakość odwzorowania szczegółów jest bardzo dobra.

Jeśli idzie o zgodność historyczną, to nasz forumowy guru radzi usunąć tasaki.

Zestaw jest na pewno godzien zakupu, tym bardziej, że na obecną chwilę brak alternatyw bez konieczności konwertowania.

4 komentarze:

 1. Znajac twoje podejscie do tematu napoleona trafia na warsztat wczesniej niz pozniej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam nadal trzymam się swojego postanowienia :P

   Usuń
 2. Cieszę się z postępów. Będzie kolega do gry!

  OdpowiedzUsuń