niedziela, 10 maja 2015

Księstwo Warszawskie - Zvezda zestaw 8075 (Lifeguard Polish Uhlans)

Zbrojenia czas zacząć! Figurki do Zjednoczonego Imperium w większości posiadam, natomiast do Księstwa Warszawskiego musiałem nabyć. Dziś prezentuję zestaw Zvezdy (8075) - Lifeguard Polish Uhlans.


Zestaw zawiera 18 modeli. Pięć wzorów występuje w 3 sztukach, trzy inne znajdują się na pojedynczej ramce. Materiał użyty do odlewu jest standardowy dla tego producenta. Cienkie elementy są elastyczne, jednak nadlewki obrabiają się dobrze.Pojedyncza ramka awers...

...i rewers

Ramka sztuk 3 awers...

...i rewers

Instrukcja


Żeby nie była za ładnie, napis na pudełku nie dokładnie opisuje to, co otrzymujemy w środku. Jak napisał nasz specjalista od okresu napoleońskiego - Fromhold - figurki przedstawiają szwoleżerów - lansjerów gwardii. Do ich przerobienia na tytułowych ułanów potrzeba nieco pracy. Dokładniejsze informacje pojawią się, mam nadzieję, wkrótce na Jego blogu ;)

*   *   *

A w ramach odskoczni - w ramach napoleońskie fali udało mi się zakupić kilka butelek piwa Admiral Lord Viscount Nelson. Wyprodukowane w browarze Krajan (a więc, niestety, nie jest to oryginalny angielski Ale), ale i tak na razie jest dobre. Według etykiety, jest to piwo w stylu India Pale Ale. Ma 6% alkoholu i 14,1% ekstraktu. Polecam nie tylko miłośnikom wojen napoleońskich ;)

2 komentarze:

  1. Nie wierze, że to napiszę, ale Nelson przy Napoleonie dobrze wygląda ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie tylko wygląda, ale jak smakuje!

      Usuń