poniedziałek, 2 stycznia 2012

Exemplar Vengers - czyli kawaleria krzyżowców

Witam w nowym roku. Jako, że aktualnie ciągnięte projekty jeszcze nie są ukończone, a obiecałem Ryo poszczuć go trochę maszynką, publikuję mój zeszłoroczny efekt paćkania kawalerii Menothu. Ponieważ jestem fanem średniowiecza, nie zbieram tej armii (jak z resztą żadnej) ze względu na super sikret techy i komba, tylko na modele przypadające mi do gustu (tak złożoną armią w gronie fanowskim też można powalczyć). Ze względu na to, że Menoth to mówiąc delikatnie "fanatycy religijni", od razu nasunęło mi się skojarzenie z naszymi wyprawami krzyżowymi. I tak też wygląda moja armia - sami zakuci w stal rycerze, do tego kilku mnichów oraz jacki. Beduinów, kung-fu panda i tym podobnych precjozów nie stosuję, i stosować nie zamierzam (wyjątkiem jest model Harbringerki, który jest tak wspaniały, że nabyłem go, by po pomalowaniu cieszył moje oczy).
Oto kwintesencja armii krzyżowej - kawaleria. Kolorystyka oparta na zakonie Joanitów oraz czterdzieskowych Black Templars. Do ozdobienia podstawek wykorzystałem bitsy z pudełka szkieletów z armii wampirów wfb.
Oto cały oddział:
Dowódca:

 I poszczególni członkowie oddziału:

Oprócz kończenia gwiazdy do moich klanowców, w trakcie realizacji jest również projekt Saturn, który niedługo pojawi się tutaj wraz ze stosownym tutorialem.

1 komentarz:

  1. Mega :D:D:D A szkielety wymiatają :D
    Czekam na jakiegoś "pancernego" :]

    OdpowiedzUsuń