środa, 16 kwietnia 2014

Gwiezdna mata do gry SATHRICAN HOMEWORLD

W związku z licznymi pytaniami, opiszę dziś maty do gry w Full Thrusta, jakie posiadamy wspólnie ze Sky'em. Mogliście je już widzieć w moich relacjach z gier.

Mata jest produktem firmy World Works Games. Można ją kupić w formie PDF (ok. 30 MB) na stronie producenta (którą podesłał mi Brathac). Jej koszt to 5$. Co otrzymujemy w zamian?

Mata składa się z 32 części formatu A4. Umożliwia to wydruk na zwykłej drukarce, naklejenie na sztywne podłoże i granie na tanim terenie wielkości 40 na 60 cali. Dla bardziej wymagających (np. dla mnie) możliwe jest złożenie ich w całość za pomocą programu graficznego, i wydruk jako całości. Moja mata wydrukowana jest na banerze, dzięki czemu jest elastyczna, a jednocześnie wytrzymała. 
Warto nadmienić, że otrzymujemy plik zarówno czystej przestrzeni kosmicznej, jak i podzielonej na heksy, co może być przydatne w niektórych grach (np. Aerotech).Kolejnym elementem, jaki otrzymujemy, są asteroidy. Jest tu jeden duży głaz, trzy mniejsze, oraz jedno skupisko kilku kamieni. Każda z asteroid jest podwójna, ma również stopkę i podstawkę (w formie kartki z kosmicznym wzorem, również w wersji z heksami), umożliwiającą zrobienie z nich terenu pseudo 3D. Ja osobiście pozostałem przy terenach 2D, wobec czego uzyskałem dwukrotnie więcej terenów.

Całości dopełnia instrukcja zarówno składania maty z części, jak i dołączonych terenów.

Jak wspomniałem wcześniej, nasze (moje i Sky'a) maty wydrukowane zostały na banerze reklamowym. Koszt takiego wydruku, w zależności od jakości (ilości szczegółów na macie), to koszt od 40 do 80 zł. My wybraliśmy wersję exclusive, choć mieliśmy szczęście i wyszło nas taniej. Służą nam już ponad rok, w tym dwa Pyrkony, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego nabytku.

Dla chętnych podaję link do powyższego produktu.

5 komentarzy:

 1. Świetna sprawa taka mata. Modele na niej wyglądają bardzo klimatycznie. Może i ja w przyszłości sprawie sobie coś podobnego.

  Sławek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie polecam! Od momentu, gdy po raz pierwszy zagraliśmy na macie, gra na gołym stole nie sprawia nam już frajdy ;)

   Usuń