niedziela, 7 września 2014

Full Thrust - nieudana zasadzka

Korzystając z ostatnich dni urlopu, postanowiliśmy odświeżyć ze Sky'em Full Thrusta. Rozegraliśmy improwizowany scenariusz, w którym UNSC zmierzyło się z Kra'vakami.


Założenie było proste - gdzieś w przestrzeni kosmicznej, niedaleko obszaru działania kra'vackich grup uderzeniowych, niewielki konwój wysyła rozpaczliwe wołanie o pomoc. Panika, spowodowana najprawdopodobniej niedawnym atakiem, wpłynęła na fakt, iż komunikaty wysyłane były otwartym kanałem, dostępnym nie tylko dla ludzi.

Wkrótce w pobliżu konwoju pojawiły się jednostki Kra'vaków - dwa Si'teki, dwa Vo'boki i trzy Di'toki.


Rozpoczęły szybko zbliżać się do bezbronnych, i nieruchomych transportowców.


To miało być łatwe zwycięstwo, jednak... nie wszystko jest tym, na co wygląda. Wołanie o pomoc było tylko zapętlonym sygnałem, statki - wypalonymi skorupami, a bezbronny konwój - pułapką!Na kra'vacką grupę czekały już siły UNSC - dwa niszczyciele klasy Lake Mk III, krążownik klasy River i lotniskowiec klasy Star, na którym znajdowały się po dwa skrzydła myśliwców klasycznych i szturmowych.


Siły obcych rozdzieliły się - dwa Si'teki oraz jeden Di'tok skierowały się ku Riverowi, a Vo'boki i pozostałe dwa Di'toki wzięły za cel niszczyciele.

 
Dzięki wygrywanym inicjatywom, celnym strzałom (dystans poniżej 18 cali) i jak zawsze skutecznym rzutom Sky'a testującym SKO (trzy rzuty na 2 różnych okrętach zakończone wyłączeniem central artyleryjskich) w ciągu 3 tur został wyeliminowany River. Na jednym z Si'teków uszkodzeniu uległ jeden K-gun 3 klasy, dwa Scaterpacki i społowiony został ciąg.


W tym samym czasie druga część grupy uderzeniowej ostrzeliwuje niszczyciele, wyłączając jednemu SKO, a w drugim uszkadzając graser.


Po uporaniu się z Riverem Si'teki i Di'tok dołączyły do pozostałych jednostek, ostrzeliwując oba Lake'i. W tym samym czasie atak przypuściły mysliwce. Dwa skrzydła zaatakowały uszkodzonego wczesniej Si'teka, a pozostałe jednego z Vo'boków. Za pomocą scatterpacków oba skrzydła atakujące Vo'boka zostały zniszczone, natomiast z atakujących Si'teka pozostały 2 myśliwce klasyczne i 4 szturmowe. Myśliwce klasyczne nie zdały testu morale, ale atak szturmowców zniszczył lekki krążownik.


Pozostałe okręty szybko uporały się z uszkodzonymi niszczycielami, a lotniskowiec rozgrzał FTL i wycofał się z pola bitwy.


Scenariusz był ciekawy, choć dość jednostronny. Być może stało się tak z powodu niezłych rzutów i szybkiego wyeliminowania Rivera, jednak doszliśmy do wniosku, że siły pozostające w zasadzce powinny być co najmniej dwa razy większe. Ponadto, atakowanie Kra'vaków za pomocą 4 skrzydeł myśliwców jest równie skuteczne, jak strzelanie dwoma-trzema ciężkimi rakietami przez islamistów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza