poniedziałek, 1 września 2014

Zastępcze modele czołgów w skali 1/300

Oto jestem po dłuższej przerwie. Wypocząłem nad brzegiem naszego morza, z dala od internetu i reżimowej (bardziej lub mniej) telewizji, za to z książkami. Cały czas jednak w tle przewijały mi się kwestie modelarskie. Oto, co udało mi się pozyskać do mojej kolekcji.

W jednym ze straganów (jakże licznych w nadmorskich mieścinach) znalazłem maszynkę z plastikowymi jajeczkami, w których, oprócz różnego innego dobra, trafiały się również czołgi. Zainwestowałem kilka złociszy (niestety, nie za każdym razem się trafia), i efektem są te dwa modele, imitujące w sposób mniej lub bardziej udany Abramsa i T-80.


Lufa Abramsa była niestety ułamana, jednak nie jest to dużym problemem, gdyż planuję dokonać pewnych modyfikacji wieży. Wielkość modeli odpowiada z grubsza skali 1/300, więc bez większych problemów zastosuję je zarówno do BattleTecha, jak i Epica. Poniżej zdjęcie porównawcze z battletechowym Demolisherem.
Nie tylko same czołgi się przydadzą. Również jajkowate opakowania, które będzie można wykorzystać do budowy kolejnych terenów do gier skali 1/300.Podsumowując, jeśli jesteście na rodzinnym (potomstwo może być dodatkowym atutem w pertraktacjach z drugą połówką ;) wyjeździe nad morzem (tudzież w innej turystycznej okolicy), i zobaczycie automat z powyższą zawartością, to polecam. Cena w porównaniu z innymi źródłami niska, jakość nie jest zła, a dobry czołg ma to do siebie, że nigdy nie jest zły ;)

4 komentarze:

 1. Dobrze widzieć, że wróciłeś do żywych!
  Te czołgi wyglądają strasznie podobnie do tego: http://6mmwargames.blogspot.com/2014/01/old-toys.html
  Ciekawe czy da się je kupić hurtowo nie z automatu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukałem po stoiskach, ale nie znalazłem. Podejrzewam, że to resztki z jakiś zestawów, jakie im zostały, i wrzucili do automatów.

   Usuń
 2. Na tych automatach często jest adres albo telefon do firmy która to obsługuje.
  Może w tym kierunku uderzyć :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz, na to nie wpadłem ;) Trzeba będzie poszukać przy okazji :D

   Usuń