piątek, 13 listopada 2015

Italeri set 6007 (Prussian Cuirassiers)

Oto kolejny rzut oka na zestaw napoleoński - pruscy kirasjerzy.Zestaw ten zakupiłem do mojego Korpusu Saskiego. Na ich bazie chcę wykonać szwadrony Gwardii, kirasjerów, szwoleżerów i karabinierów.


W pudełku otrzymujemy 17 jeźdźców z wierzchowcami. Figurki jeźdźców mamy w 9 pozach, konie w 5. Wykonane są z dość twardego plastiku. Szczegóły są bardzo wyraźne, linie podziału form wyraźne, występują niewielkie nadlewki. W przypadku jeźdźców mamy dość niefortunnie rozwiązane kanały wlewowe - biegną one na czubku piór kapeluszy, przez co trzeba będzie się trochę przyłożyć, aby zamaskować miejsca wycięcia.

Na koniec ciekawostka znaleziona w pudełku - druk reklamacyjny w przypadku stwierdzenia uszkodzenia jakiegoś elementu. Rzecz niespotykana przeze mnie w zestawach innych firm.


To na razie ostatni zestaw dla wojsk Królestwa Saksonii sprzed reformy z roku 1810. Pozostała jeszcze kwestia dowództwa.
Zestaw można obejrzeć również tutaj.

4 komentarze:

 1. Usuniesz harcapy?
  Niestety, nie nadadzą się jako Hiszpanie... Szkoda. Może wszyscy 34 nie byliby Ci potrzebni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dostępnych mi grafikach Sasi je posiadają, więc chyba nie. Ale to będę musiał jeszcze sprawdzić. Z 17 jeźdźców (nie 34 ;) zostanie mi 1 wolny, który albo będzie na zbyciu, albo umieszczę go na podstawce naczelnego wodza.

   Usuń
 2. Jak zwykle bardzo ciekawa recenzja.

  OdpowiedzUsuń